O nouă plantație de canabis gasita la Viena

Datorită anchetatorilor pentru Investigațile Criminale din Austria Inferioară, sa dat o lovitură dură împotriva drogurilor in capitala federală Viena.

Un trio sârb (22, 43 și 45 de ani) a închiriat patru apartamente în cartierele Ottakring și Brigittenau cu acte false pentru a produce 47 de kilograme de canabis, cu un total de nouă plantații.


Doi dintre făptași au fost prinși în decembrie 2022, al treilea a fost prins puțin mai târziu când a fugit peste A4. Odată cu vânzarea florilor, se spune că sute de mii de euro au fost „câștigate”.

  • Jurnalul Romanesc Viena

    Related Posts

    • iunie 4, 2026
    Laura Hant, omagiu emoționant la un an de la plecarea lui Eugen Doga. A dus muzica maestrului în celebra Sală de Aur de la Musikverein

    La un an de când lumea culturală a rămas mai săracă prin trecerea în eternitate a marelui compozitor Eugen Doga, președinta Asociației culturale „Mihai Eminescu” din Viena, Laura Hant, semnează…

    • noiembrie 26, 2025
    Opera Națională Iași, succes triumfal pe scena Sălii de Aur a Musikverein de Ziua Națională a României

    Opera Națională Română din Iași a cucerit publicul vienez chiar pe terenul simbolic al capitalei muzicii clasice: faimoasa Sală de Aur a Musikverein-ului, spațiul în care răsună anual celebrul Concert…